2012

 

1. - 31. 12. 2012

Tento měsíc byl velmi smutný :-( Křečíci se dožívají dlouhého věku, ale bohužel mi jeden po druhém všichni odcházejí a zrovna v měsíc, který má být velmi veselý :-( Postupně mi odešel Tarzan ze Zvířetníku, Pampeliška od Utínka, Kofola z Azkabanu, Drobenka z Hor a jako poslední zavřela své očička naposledy Nigela Malina..

 

Mohla bych o každém tomto křečíkovi napsat moc a moc krásných slov a vět.. Ale z Vašim dovolením si je nechám jen a jen pro sebe..

 

Miláčci chybíte mi!!!!!

 

V tento měsíc se však ve zvířecí říši udály také krásné chvíle a to když mi Džungaří Angličané dali miminka :-) Po Tapuovi mám dokonce dvě Sapphire miminka, dlouho jsem na ně čekala :-)

 

Čertice mi porodila 3 nádherné králíčky, 2 černé a dokonce jednoho nádherně zbarveného, těším se z nich, moooc :-)


 

24. 11. 2012

Dnes jsme si udělali výlet a to do Nového Jičína pro samičku Burunduka. Moc jsem se na ni těšila, ale asi jsem udělala chybu ve výběru.. Hned mě pokousala, ale kdyby jen pokousala, zakousne se a nechce se pustit.. Je problém jí i nakrmit, doufám, že mi nezakousne samečka. Budu je ještě nějakou dobu pozorovat, ale pokud bude její chování stejné, pravděpodobně jí buidu muset nají nový domov.. 

 

Poté jsme jeli do Hranic na Moravě a odtud jsem si dovezla Plšíky Africké. Rozšíření už tam početné smečky, takže teď už máme 3 nepříbuzné chovné skupiny :-)


 

20. 11. a 25. 11. 2012

Další smutné zprávy :-( Tentokrát mě však smrt křečka zarmoutila více než obvykle :-( Nejprve jsem našla mrtvého Zázraka ze Zvířetníku, který žil snad z celého vrhu nejdéle, všichni byli malí a nepoužitelní v chovu, ale Zázrak měl i tak dlouhý a krásný život..

 

A poté přišla rána, kterou jsem již dlouho očekávala, ale nepřipouštěla jsem si to.. Navždy mi odešel z života můj milovaný Flíček, zakladatel chovu a můj první křeček po dlouhé dětské pauze :-( Flíček se dožil krásného a vysokého věku (2,5 roku). Přesto mi bude hrozně moc chybět, byl to první křeček, který seděl mé dlani, když jsem vešla do pokoje křečků :-( Zlatíčko moje Pa a Měj se tam krásně :-(


 

7. 11. a 10. 11. 2012

Tento týden mi opět umírají mé milované samičky křečka Syrského.. Ve středu mě opustila Only You Von Schtaubing - neboli má Čokoládka :-( A v sobotu jí následovala Hermiona z Hor (Moje miminko, které se semnou prostě nechtělo rozloučit a proto utíkala od každého člověka, který se jí jen dotknul nebo o ní měl zájem, vždycky utekla za mnou). Obě samičky se dožili vysokého a krásného věku.. Holčičky budete mi moc chybět :-(


 

6. 11. 2012

Činčilky semnou začali konečně trošku spolupracovat :-) Dnes se narodilo jedno miminko Shadow a Semovi :-) Je to naprosto úžasný rozčepýřený chlupáček.. Od tohoto páru je to první miminko u nás doma..


 

4. 11. 2012

Beruška z Konce světa nám nečekaně porodila. Narodilo se jí jen jedno miminko, ale naprosto úžasného zbarvení i typu :-) Moc se těším jak bude růst a krásnět :-)


 

31. 10. 2012

Dnes jsem byla velice překvapena z dalších přírůstků a to Činčilek.. :-) Myšička dnes znovu porodila a znovu 3 miminka :-) Tentokrát však 2 standartní miminka a jedno je celé po ní Mosaic :-) Jsem moc šťastná, že se tam ten bílý prcek objevil, při prvním porodu, bohužel nebyl.. Dnes jsem Myšku nechala ještě v klidu, zítra se podívám na pohlaví a také na jejich váhu..


 

28. 10. 2012

Dnešní den se vedl v duchu cestovatelském.. Do Krnova Anetce jsem odvezla Džungaří miminka, která cestují do nového domovu :-) Od Anetky jsem si také přivezla zpět mé miminko Merilyn Monroe, která k ní odcestovala v dubnu tohoto roku, Anetka však zjistila alergii, proto se k nám holčička zase vrátila a bude úžasnou posilou do chovu. Je nádherná, veliká a úžasně hodňoučká :-)

 

Dnes se také narodila první miminka Campbelláčků :-) Vrh je velice početný a doufám, že bude také krásně barevný.. Vkládám do nich velké typové i povahové naděje :-)


 

26. 10. a 27. 10. 2012

Tyto dny byly moc smutné :-( Mnoho mých samiček již bude mít brzo dva roky, což je průměrný věk Křečka Syrského :-( Jako první zemřela Verunka Syrius a hned po ní zemřela Dani Palpebra :-( Obě holčičky se dožily krásného věku, jsem moc ráda, že mohli svůj život jako mnoho dalších křečků a křečíků prožít u mě.. 


 

24. 10. 2012

Dalmatinka nám dnes porodila 3 krásná skinny miminka :-) Pokud budou z poloviny tak nádherné jako byl její první syn, tak to bude úžasné :-) Uzlíčci hodně štěstí do Vašeho života :-)


 

21. 10. 2012

Dnešní Fauna Trhy v Ostravě byli za celou dobu jejich trvání naprosto senzační :-) Mnoho miminek z mých odchovů našlo dnes své nové, milující rodiny, jsem za to moc a moc šťastná :-) Atmosféra byla úžasná, účast byla úžasná, nemohu si jednoznačně dnešní akci vynachválit :-) Děkuji Všem, kteří se rozhodli pro pořízení nového člena rodiny od mé maličkosti.. Přeji Vám jen a jen štěstí a mnoho radosti s Vašim mazlíkem :-)


 

10. 10. 2012

Dnes jsem poprvé objevila miminka Plšíků :-) Moje radost z těchto přírůstků je naprosto nepopsatelná a OBROVSKÁ :-) Přesné datum narození miminek netuším, jelikož jsou v hnízdečku miminka již větší, ale také miminka čerstvě narozená.. Miminek je mnoho, jelikož se tam hemžili jako malé žížalky :-) Někteří už mají dokonce srst.. Hned jak to bude možné nafotím nějaké fotečky, aby jste se mohli také pokochat, já se nemohu nabažit :-)


 

1. 10. 2012

Dnes jsem nafotila všechny miminka Teddy králíčků.. Fotografie nalezenete v sekci Nábízíme - Králíčci :-) Bobišci se opravdu povedli, jsou to nádherní plyšáčci :-) Ještě máme volného jednoho chlapečka a 3 holčičky :-)


 

29. 9. 2012

Dnes zemřel jeden z mých velkých miláčků :-( A to Bonaparte of Nova domus :-( Pravděpodobně na zranění svých spolubydlících.. Kluci spolu žijí skoro rok, nevím co se stalo, že se najednou nepohodli :-( Tito kluci pro mě byli naprostou záhadou, díky jejich úžasné povaze.. Je mi to moc líto :-(


 

28. 9. 2012

Konečně jsou doma :-) Dnes jsme se rozrostli o 5 křečíků džungarských.. Z nich jsou 2 dokonce z Anglie (Aguti holčička a aguti chlapeček :-) A 3 jsou z Chovatelské stanice Bavnka (Pearl samička, Pearl samička a aguti sameček - který vyhrál 1. místo na výstavě Českého křeččího klubu :-)


 

27. 9. 2012

Po prvním neúspěšném vrhu Violy, kdy se narodili 3 prckové a z toho dva mrtví a jeden moc slabý, který zanedlouho zemřel se nám narodil další vrh Violky a tentokrát jsou miminka 3 a jsou všechna krásně veliká a zdravá :-) Zatím poslední vrh H :-)


 

26. 9. 2012

Také dnes nás opustil další člen rodiny :-( Můj lední medvídek - Albínek Ryskys odešel do křeččího nebe :-( Pravděpodobně zemřel kvůli stáří, jelikož jsem na něm nepozorovala žádné změny. Prostě jen usnul :-( Medvídku chybíš mi a chlavně mé mamince :-(


 

25. 9. 2012

Dnes nás opustil potkánek Kulio LMG Rattery :-( Bylo to hrozně rychlé, odpoledne jsem ho našla v kleci apatického, okamžitě jsem jela na veterinární kliniku, kde mi řekli, že má Kulio zánět močových cest. Dostal injekci antibiotik a vitamínů, ale ještě dnes večer kolem 21:00 hodiny usnul navždy :-(

Kulihrášku i přes tvou občas kousavou povahu mi budeš hrozně chybět :-(


 

17. 9. 2012

Dlouho očekávaný vrh Sněženky je konečně na světě :-) Miminka jsou 4 a jsou všichni skinny :-) Jsou krásně barevná :-) Jedná se o vrh G..


 

6. 9. 2012

Dlouho, hrozně dlouho jsem zde nic nenapsala, nebylo by to kvůli tomu, že se u nás nic neděje, ale je to momentálně z časové tísně :-( Takže se předem omlouvám těm, kteří mají zájem o zvířátko a já se neozvu hned po projevení zájmu, určitě však odepíši všem..

 

Dnes jsem si konečně přivezla dlouho očekávaného a vytouženého DRUHÉHO SYSLÍKA a to holčičku - Gedžitku :-) Pochází z Opavy od chovatele, je moc krásně zbarvení a veliká :-) Hned v autě mě zkusila, jestli se jí vůbec budu líbit.. Zatím jsme ve fázi seznamování, tak snad to bude dobrý.. Hladit se nechá, to mě moc těší :-) 


 

27. 8. 2012

Dnes se narodil neplánovaný vrh morčátek a to F. Maminkou je Beruška z Konce světa a tatínek je Akim Arsoan. Miminka jsou 3 a jsou nádherná :-)


 

7. 8. 2012

Vrh roboráčků Ch je na světě :-) Doufám, že se podaří alespoň jedna holčička bílá s tečkou na čele po mamince :-) 


 

6. 8. 2012

Dnes se narodil další vrh Roboráčků s písmenem H. Maminka je strakatá a tatínek je bílý, takže se nám narodily jak strakatá, tak bílá miminka :-) Vrh je v počtu 7 prcků :-)


 

4. 8. 2012

Dak dlouhou jsem čekala na svůj první vrh králíčků a hned je tady i DRUHÝ :-) Dnes mi Čertice porodila 5 krásných miminek :-) Obě maminky se starají velice dobře, měla jsem z toho strach, ale dělají mi jen samou radost :-)

 

Dnes jsem také poprvé uviděla malé Vakouščí miminko :-) To že ho Vakouška nosí ve vaku, jsem věděla, ale netrpělivě jsem čekala, až ten prcek nebo více prcků vykoukne.. A dnes se to stalo, mám tedy potvrzeno, že se jedná o jedno miminko :-) Doufám, že se mu bude dařit moc a moc dobře.. Těším se až ho budu mít poprvé v ruce :-) 


 

2. 8. 2012

Králíčci.. Králíčci... Králíčci... Už jsou na světě :-) Náš první vrh je na světě, nemohla jsem tomu uvěřit.. Prcků je 6 a maminkou je Alex z Boleradic.. Takže TEDDY už jsou tady :-)


 

30. 7. 2012

pátý vrh morčátek je na světě :-) Maminkou je Olla.. Prckové jsou 4 a to 3 skinny a 1 chlupáček :-) Je to nejpočetnější vrh, který se nám zatím narodil a také nejpočetnější co se týče skinny prcků :-)


 

25. 7. 2012

To se nám to rodí :-) Už druhý vrh Agouti a White face roboráčků (G) je na světě :-) Hrdými rodiči jsou Amálka of Navel a Ekvádor Von Schtaubing. Miminka jsou pouze 3, ale jsou to pořádní macci :-)


 

23. 7. 2012

První vrh Agouti a White face roboráčků (F) je na světě :-) Hrdými rodiči jsou Eleonor Von Schtaubing a Arsenyi Navel. Miminek se naordilo 6, tak doufám, že budou bojovat všichni :-)


 

22. 7. 2012

Další vrh morčátek už v pořadí čtvrtý je na světe. Tentokrát je hrdou maminkou 3 prcků Acora.. Miminka jsou nádherně vybarvená a dvě jsou plemena Coronet..

 

Tak a už jsou doma.. Cesta za Campbelláčky byla dlouhá, ale konečně máme doma 4 holčičky pro naše tři kluky :-) Všechny mají svůj původ v Chs Nova domus jako kluci :-) Holky jsou nádherné :-)

 

A do třetice tak úspěšného dne se nám narodil další vrh Číňánků v pořádí třetí (C) :-) Tentokrát je maminkou Chiara a tatínkem je Cong :-) Miminek je prozatím 6, tak uvidíme kolik jich zůstane :-)


 

18. 7. 2012

Tak se naše smečka rozrostla o nový zvířecí druh a to Burunduka Páskovaného :-) Takže máme chlapečka.. A momentálně se pokoukáváme po jeho nevěstách :-)


 

15. 7. 2012

Jupíííííí :-) Myšička mi porodila úplně první vrh Činčilátek :-) Máme 3 prcky v barvě standart, myslela jsem, že bude alepsoň nějaké po ní, ale jsou všechny po tatínkovi.. Ale vůbec mi to nevadí, jsem mooooc a moc ráda za svůk první vrh :-) Jsou naprosto nádherní a rozkošní a .... No nemám prostě slov :-)


 

8. 7. 2012

Dnes jsem si od Anetky přivezla 5 roboráčků, jak jsem si myslela :-) Ale ejhle, oni tam byli ještě dva malí prckové - takže máme 7 nových roboráčků z Chs Von Schtaubing a Chs Navel :-)


 

7. 7. 2012

Už v pořadí čtvrtý vrh morčátek :-) Dnes porodila Hanička Arsoan 3 krásná, veliká a zdravá miminka :-) Máme jedno skinny a 2 chlupáčky :-)


 

4. 7. 2012

Třetí vrh morčátek je na světě :-) Tento porod byl bohužel komplikovanější, narodili se 3 miminks, ale bohužel jen jedno živé :-( Takže Viola Magnum je hrdá maminka sice jednoho, ale neskutečně roztomilého a kouzelného prcka :-)

 

Anetta Mandarin´s dnes porodila svůj druhý vrh džungaráčků s PP :-) Poprvé jen 3 miminka a nyní je narozeno miminek 7 :-) Anettko držíme pěstičky :-)


 

1. 7. 2012

Druhý vrh morčátek je na světě :-) Dalmatínka dnes porodila jedno skinny miminko :-) Máme dalšího tapírka.. Jupííí :-) 


 

30. 6. 2012

Džungaří rodinka má nové 4 členy :-) Máme 3 holčičky a 2 chlapečka, všechny z Chs Mandarin´s :-)

Tímto moooooooooc děkuji Evičce za dopravu do Prahy a za džungárky samotné!! Verunce za jejich opatrování, krmení a bezpeční :-) A také moooc děkuji Anetce za jejich dopravu k mé osobě :-) 

Holky všem Vám moooc děkuji :-) :-) :-)


 

24. 6. 2012

Dnes se konečně Cmundičce narodila miminka.. Doufám, že se vše podaří a vše bude v pořádku. Holčičko držím pěstičky :-)

 

Máme za sebou další Fauna Trhy :-) A zase jsme bohatší o 2 Činčilí samečky (Mutace Beige) :-)

Dnešní trhy byly moc fajn, prodali jsme nějaké krmivo pro zvířátka a taky křečíky.. Za měsíc bude opakování :-)


 

20. 6. 2012

Máme první a dlouho očekávaný vrh Morčátek :-) Samičce Berušce z Konce světa se narodila dvě krásná miminka - skinny a genové skinny :-) Jsme z nich naprosto nadšení :-) V příštích dnech očekáváme porody i od ostatních samiček :-)


 

17. 6. 2012

Dnes po dlouhém a namáhavém boji nás obou zemřela Esterka Mazlíček z Brna :-( Esterka bojovala statečně hrozně dlouho, ale nakonec své nemoci podlehla :-( Esterko budeš mi chybět, tvůj kukuč mi zůstane v paměti navždy..


 

14. 6. 2012

Dnešní tatínkův výlet do Brna nám opět přinesl domů nové zvířecí členy :-) A to 2 potkaní holčičky (Aljašku a Accru) z Chs ze Svahu a také Zakrslou Teddy holčičku Alex z Chs Teddy z Boleradic :-)

Potkaní holčičky jsou naprosto úžasně, mazlivé, vychované a prostě skvělé. Tak hodné holky jsem doma ještě neměla :-)

Zakrslá teddynka je více opatrnější, večer mě terorizovala, jako bych byla nějaký vetřelec :-) Ale to se určitě zlepší, až si holčička trošku zvykne :-)


 

13. 6. 2012

Jaro už je opravdu tady :-) Miminek máme opravdu požehnaně :-) Dnes se narodil již druhý vrh Křečíka Čínského :-)

 

Z Ostravy jsem si přivezla novou džungaří holčičku a to Fialku Bavlnku (agouti), doufám, že se nám džungaří rodinka bude jen a jen rozrůstat :-) Spolu s ní přicestovala také Derchan Bavlnka, která je ve vlastnictví Verunky z Chs Štěchovický poklad a přijela k nám na námluvy za Tapuem :-) Doufám, že se nám jejich miminka povedou :-)


 

12. 6. 2012

Máme náš dlouho očekávaný první vrh Křečíka Čínského :-) Očekáváme barvičky normální a dominantně tečkované :-)


 

4. 6. 2012

Dnes se narodil již čtvrtý vrh v pořadí křečíka Roborovského :-) Očekáváme barvičky bílá, bílá s tečkou na čele a strakatá :-) Miminek je prozatím 6 :-)


 

2. 6. 2012

Dlouho očekávaný vrh Qvětinky a Karamela je na světě :-) Miminek je prozatím 7 a pevně doufám, že to tak zůstane, moc se těším na barvičky prcků :-) 


 

1. 6. 2012

Tak a už máme králíčky tři :-) :-) :-) Tentokrát jsem přivezla z Opavy holčičku lvíčka, vypadá téměř stejně jako Čertík.. Takže už se moc těšíme na miminka :-) Má nádherné velikánská očička :-)


 

30. 5. 2012

Tak a už máme doma králíčky dva :-) Dnes jsem přivezla z Ostravy chlapečka plemene Zakrslý Teddy a barvičky - no jakou si vzpomenete, tak takovou má jeho srst :-) Je moc hodný a bude velkým přínosem do našeho společného chovu s mou milovanou sestřenicí :-)


 

25. 5. 2012

Dnes jsme byli s maminkou ve zverimexu dokoupit nějaké potřebné vybavení zvířecí říše a co se nám zase nestalo :-) Ve zverimexu jsme objevili činčilku - bílou s hvězdičkou na čele. Jelikož jsme domů potřebovali holčičku činčily a prodavačka nám řekla, že to holčička je, rozhodli jsme se, že si jí vezmeme, byla chudáček v akváriu, bez domečku, písku a správného krmiva a ještě k tomu byla chudáček schoulená v rohu a naprosto vyděšená. Když jí, ale prodavačka vyndala, řekla nám, že je to kluk, ale jelikož už nám jí bylo tak líto, řekli jsme, že si ho vezmeme.. Tak Sněhuláček (tak jsme ho po ceste pojmenovali) putoval s námi domů.. No a co jsem doma zjistila :-) Že to není Sněhuláček, ale SNĚHURKA :-) Takže máme krásnou holčičku činčilky :-)


 

24. 5. 2012

Dnes se narodil náš už třetí vrh Roboráčků :-) Miminek je 9 a barvičky předpokládám strakaté, bílé a bílé s tečkou na čele :-) Miminek je opravdu hodně, tak doufám, že to maminka zvládne :-)


 

22. 5. 2012

Dnes se narodil náš druhý vrh Roboráčků :-) Miminek je 5 a barvičky předpokládám bílé a bílé s tečkou na čele :-) Držíme pěstičky, aby nám miminka rostly jen a jen do krásny :-)

 

Nemáme přírůstky jen v podobě miminek, ale také máme 2 nové Roboráčky v barvě Normální s genem pro White Face z Chs Von Schtaubing a také dva nové potkánky - Alanise of Nawy (modrá, dumbo holčička) - moc hodná a přítulná :-) A Kulia LMG Rattery (skořicový, dumbo kluk) - zatím je hrozně agresivní a kousavý :-( 

Za dovoz z Prahy MOOOOOOC děkuji Anetce a jejímu příteli :-)


 

19. 5. 2012

Činčilky, činčily činčilky - dnes byl den činčilek :-) Z Kraslic k nám přicestovala holčička medium tan a z Ostravy máme holčičku a chlapečka Black Velvet :-) Jsou moc krásní a přítulní :-)


 

18. 5. 2012

A jsou doma :-) Máme dva ježečky.. Holčičku brown pinto a chlapečeka salt and pepper pinto :-) Velice zvláštní zvířátka.. Doufám, že se nám bude v chovu ježečků dařit budeme je dále a dále rozšiřovat :-)


 

17. 5. 2012

Dneska jsem přivezla novou posilu do Morčecí rodinky :-) Jedná se o genovou samičku Ollu Darling of Fortune :-) Samička je moc hodná a krásná.. Moc děkuji Kačence :-)


 

15. 5. 2012

Dneska mi téměř v náručí zemřela skinny samička. Myslela jsem, že při porodu, ale po pitvě jsem zjistila, že její dvě miminka, které měla v bříšku byli tak ve 3 týdnu vývoje, takže porod to nebyl :-( Nevíme co se mohlo stát, těšila jsem se na miminka a stal ose toto :-( Doufám, že další chov morčátek bude úspěšnější..


 

14. 5. 2012

Máme druhý vrh křečka Campbellova :-) Otcem je Šamstr a maminkou je Šarlotka :-) Tentokrát se narodilo se 7 prcků :-) Holky moje, máte co dělat, držím pěstičky :-)

 

Dnes zemřela Tynty Von Schtaubing po bitce se svou sestrou :-(


 

11. 5. 2012

Dnes nám porodila Nigelka Malina své první miminka, je jich 6 :-) Takže holčičko moje držím ti palečky, aby jsi všechny zvládla a nezlobili tě :-)

 

Máme jej doma, Jupííííí :-) Činčilí sameček Extra Dark Ebony - a jmenuje se Dark (Daréček), je to úžasný mazlík a neskutečně nádherný a roztomilý brouček :-) Moc děkuji paní Andrejce.. Mooooc za všechno :-) :-)


 

10. 5. 2012

Máme první vrh křečka Campbellova :-) Otcem je Šamstr a maminkou je Štuclinka :-) Narodilo se 8 prcků :-)


 

9. 5. 2012

Jupííí máme ho doma, tak dlouho očekávaného a vytouženého SYSLÍKA RICHARDSONOVA :-)

Jmenuje se Chip a je starý 7 měsíců :-)


 

7. 5. 2012

Dnes se narodil náš první vrh roboráčků :-) Narodil se strakatému párečku, který bydlí u mojí sestřeničky. Narodilo se 9 miminek :-)


 

4. 5. 2012

Dnes zemřel náš medvídek Watanay Syrius :-( Překonal zánět varlat, dlouho žil opět spokojeně a teď.. Budeme na tebe vzpomínat 


 

24. 4. 2012

Naše zvířecí rodinka se rozrostla o další druh zvířátka a to tentokrát o KRÁLÍČKA. Jedná se o plemeno Lvíčka v barvě černé :-)


 

22. 4. 2012

Dnes jsme se já a má sestřenice zůčastnili Fauna Trhů v Ostravě :-) Prodávali jsme křečky syrské, křečky džungarské, potkánky, morčátka a achatiny.. Dnešní trhy bych zhodnotila jako úspěšné :-)

Já jsem si domů přivezla 6 morčátek - 5 samiček (3 skinny a 2 genové skinny) a jednoho skinny chlapečka :-)

Dále jsme doma přivítali novou potkaní samičku - ruskou modrou, velveteen :-) Jmenuje se Billouw :-)

A jako poslední zvířátko jsme přivezli králíčka - lvíčka, chlapečka :-) Králíček je sestřenice :-)

A jako každou burzu jsme nakoupili - červíky, sarančata, sépiové kosti, bukové štěpky...


 

19. 4. 2012

Dnes se Belindě narodilo 6 miminek :-) Je to její první vrh, tak jí budeme držet palečky, aby všechny miminka přežila a měla se čile k světu :-)


 

18. 4. 2012

Dnešní výlet s tatínkem do Brna byl skvělý :-) Stihla jsem vše co jsem chtěla a potřebovala :-)

1. Bettynka - Chs Mazlíčci z Brna - jsem ráda, že předání křečulků nám po dlouhém domlouvání vyšlo a po dlouhé době jsem Vás viděla :-)

2. Předání Plšíků Afrických proběhlo také v pořádku a tak.... Máme doma 13 těchto malých, roztomiloučkých myšiček :-)

3. Předání morčátek proběhlo poněkud problematicky a zdlouhavě, ale nakonec proběhlo.. Takže máme doma nové 3 morčátka - poprvé za svůj život mám doma dlouhosrstá morčátka :-)

4. A poslední co jsem měla v plánu stihnout, byla koupě krmiv ve velkoskladě v Blučině... A vyšlo to :-) Takže mám nakoupeno papání pro Morčátka, Potkánky a Činčilky za skvělé a lidové ceny :-)

Dnešní den byl opravdu skvělý.. Naprosto jsem si to užila a určitě pojedu zanedlouho na další takovou dobrodružnou výpravu s mým taťuldou :-)


 

16. 4. 2012

Vakoveverky :-) Jůůůů máme je doma, nečekala jsem, že inzerát na tyto tvorečky objevím v neděli a v pondělí už budou spinkat u nás doma :-) Je to velice zvláštní a zajímavé zvířátko. Zvuky, které vydávají jsem ještě nikdy neslyšela. Jejich soudržnost je neuvěřitelná a jejich chování je fascinující :-) A halvně jsou naprosto dokonalí a hrooooozně roztomiloučcí :-)


 

15. 4. 2012

Dnes se nám po dlouhém čekání narodil náš první vrh Džungaráčků s PP. Rodiče jsou Anetta Mandarin´s a Tapu Van Martin Braak. Miminka se narodili 4, jedno bohužel mrtvé. Takže momentálně máme 3 džungaráčky :-) Anettko držíme ti palečky :-)


 

8. 4. 2012

Dnešní téměř Velikonoční den se nesl ve znamení zvířátek :-) Přivezla jsem si 2 křečíky Roborovské ve zbarvení aguti z Chs Navel :-) Jsou moc roztomilý a skvělí :-) Tímto děkuji Navel za chlupáčky a Anetce za dovoz a skvělé jednání :-) Děkuji holky :-)


 

6. 4. 2012

Dnes jsem domů přivezla nového už pátého člena naší Činčilí smečky. Jedná se o holčičky Extra Dark Ebony - KIWI :-) Zatím je to naše nejmazlivější a nejkomunikativnější činčilka. Naprostá nádhera :-)


 

31. 3. 2012

Dnes jsem nafotila všechny Křečíky, kteří pobývají v naší Chovatelské stanici + Miminka z vrhu L :-) Rostou jako z vody a do krásy :-) Dělají mi velkou radost..


 

30. 3. 2012

Dnes jsme domů přivezli další dva nové členy naší početné rodinky :-) Jendá se o páreček Činčilek, barvy standart. Činčilky jsou krásně ochočené, rády se mazlí a vyhledávají lidskou pozornost a náklonost :-) Jsem za ně moc ráda :-)


 

21. 3. 2012

Dnes zemřel Qentinek Syrius, jeho nachlazení vypadalo jako banalita, ale bohužel nebyla..  V poslední době krásně vyrostl a byl velice aktivní a očividně spokojený :-) Bobišku už teď mi moc chybíš :-(

 

Dnes jsme náš křeččí chov posílila o Křečíky čínské (2 samečci a 4 samičky) a také jsem klukům Campbelláčkům pořídila nevěsty, to vše od jedné chovatelky z Frýdku - Místku. Takže zase máme doma veselo :-) Což máme asi každý den :-) Doufám, že se mi v chovu Křečků Čínských bude dařit..


 

20. 3. 2012

Dnes zemřela po dlouhém boji nás obou samička Nokia Malina :-( Přes týden jsme bojovali s abcesem a bohužel neúspěšně :-( Holčičko budeš mi chybět :-(


 

18 3. 2012

Dnes jsme se zbláznila a co... No máme doma Činčilky :-) Holčičku a chlapečka :-) Jsem z nich naprosto nadšená a to nemluvím o mém příteli :-) Takže se můžu brzy těšit na rozšíření našeho chovu a tentokrát ČINČILKY :-) Tyhle bobišky jsem ještě nikdy doma neměla a nemám s nimi zkušenosti, takže se budu hodně a hodně učit a doufám, že budu v chovu činčilek tak úspěšná jako v chovu křečulků :-)


 

3. 3. 2012

Dnes jsme domů přivezla další roboráčky z Chs Von Schtaubing :-) Jeden bílý chlapeček zůstal v naší Chs a strakatá holčička a strakatý chlapeček bydlí u mé sestřenice :-) Ten druh křečků mě opravdu velice nadchl.. Určitě se budeme snažit o rozšíření těchto velmi zajímavých a zábavných křečků :-)


 

23. 2. 2012

Dnes se moje zlatíčka rozrostla opět o další členy :-) Jedná se o mé naprosto první Campbelláky (Bonaparte, Batman, Cyrano a Calvin z Chovatelské stanice Nova Domus). Jsou to opravdu nádherné bochánky z úžasnou povahou :-) Mé nadšení ohledně křečíků je čím dál tím větší a větší :-) Ještě plánuji cestu do FM za paní chovatelkou tohotu druhu, abych klukům opatřila patřičné nevěsty.. Dalším přírůstkem tentokrát z řady Syrských křečků je Belinda z Bažiny, modrá, želvovinová rexinka se skvělou a hravou povahou, jedná se o potomka naší Poměnky a Borůvky z Hor :-) 


 

16. 2. 2012

Dnes se narodil dlouho očekávaný vrh - Felis x Qasimodo :-) Miminek je moooc, budeme jim držet palečky, aby všechny bojovali a vyrostli z nich krásní broučci :-)


 

14. 2. 2012

Dnes jsem byla dokoupit nějaké napáječky pro křečky, je to opravdu spotřební a chvilkové zboží :-) V jednom zverimexu jsem narazila na džungarčího chlapečka.. Ale jak její příběh začal.. Chtěla jsem po paní prodavačce vědět jakého pohlaví je ten krásný džungaráček, který se tam krčil sám v rohu, paní prodavačka ho nejprve "vyšprtala" z pelíšku, poté se ho snažila chytit honěním v akváriu, džungaráček byl naprosto vystrašený a prodavačka se ho snad bála více než on jí.. Tak šla pro rukavici, ikdyž nejevil žádné projevy agresivity, ona usoudila s jeho chování, že je agresivní a podle tvaru zadečku, že je to kluk :-) Opravdu vtipné :-) Než přišla s rukavicí zpět, tak jsem se pokusila o zjištění pohlaví já.. Vložila jsem ruku do akvária, málem že mi na tu ruku džungaráček sám nesedl, vzala jsem ho tedy ven, zjistila jsem, že je to naprosto klidný a hodný kluk :-) No a ten jeho výraz když mi seděl na dlani, prostě jsem ho tam nemohla nechat, tak jsme spolu, on mé v dlani počkali než paní prodavačka donese krabičku, ikdyž jsme jí vůbec nepotřebovali, ale venku byla zima a jeli jsme domů :-) No nechali by jste ho tam po takovém komickém příběhu?? Já tedy ne :-)

Takže hlásím, že se naše smečka rozrostla o dalšího džungarčího chlapečka :-) Jméno dostal velice výstižné a to Valentýn :-)


 

11. 2. 2012

Dnes jsem si konečně po dlouhém čekání domů přivezla 5 křečíků Roborovského :-) Okamžitě jsem se do nich zamilovala a celá moje rodina a každý kdo měl tu čest je vidět také :-) Jsou naprosto úžasní a nepřekonatelní, jsem z nich úplně vedle.. S těmito křečky jsem se setkala úplně poprvé a doufám, že se mi v jejich chovu bude moc dařit :-)


 

4. 2. 2012

Dnes jsem si z Chovatelské stanice Ryskys přivezla Albínka Ryskys :-) Je to naprostý medvídek, nádherně ochočený a veliký :-) Mám z něj velkou radost. Moc děkuji Denči za tak vymazlíkovaného křečuldu :-)


 

16. 1. 2012

Dnes k nám konečně přicestovali 2 překrásné džungarské kuličky z Chs Mandarin´s v Kroměříži :-) Mám z nich neuvěřitelnou radost, jsou naprosto nepřekonatelní a hodňoučcí :-)


 

10. 1. 2012

Dnes se nám narodilo dalších 11 potkaních miminek :-)

A také se dnes narodila 2 miminka křečka džungarského :-) 


 

3. 1. 2012

Dnes přes veškerou snahu umřel ten nejúžasnější, nejkrásnější a nejbáječnější křeček na světe - Moje Poměnka :-(

Všichni jsme na tebe mysleli a drželi ti pěstičky, všichni jsme doufali.. Doufám, že je ti už dobře a že na mě budeš vzpomínat jen v dobrém :-)

Nikdy na tebe nezapomenu, navždy zůstaneš v mém srdíčku, tvoje tvářička a úžasná povaha mi tady zůstala v tvých dětech a vnoučkovi :-)

Poměnko DĚKUJI :-) Nic z toho co ti chci říct a napsat, nelze vyjádřit slovy :-( Poměnko ty víš!!! Miluji tě :-)


 

2. 1. 2012

Dnes večer se nám narodilo dalších 11 malých potkánků :-) To je ta veselejší zpráva :-)

A pro mě tan nejhorší zpráva - Poměnka už se téměř týden potýká s abcesem v pusince a pokud antibiotika nezaberou do 2 dnů, bylo m idoporučeno poměnku nechat uspat navždy :-(

Poměnko moc a moc a moc ti držím pěstičky, jsi to nejkrásnější a nejmilejší co mě v křeččím životě potkalo, nechci o tebe přijít :-(