2013

 

6. 10. 2013

Dnes jsem posílila náš chov Křečíků Čínských a na Fauna Trzích v Ostravě jsem pořídila dvě samičky :-) K dnešnímu dni mají 6 týdnů :-) Zbarvení jsou Aguti a Dominantně tečkovaná :-) Doufám, že po dlouhé době se dočkáme miminek tohoto úžasného druhu křečíků...


 

27. 9. 2013

Ikdyž to vypadá, že se u nás nic nového neděje, opak je pravdou :-) Celé prázdniny jsme prožili náramně, bez jediné újmy z těch hrozných veder.. Všichni chlupáčci se těší dobrému zdraví :-) Máme mnoho nových narozených miminek.. Více o našich miminkách se dozvíte v sekci - Nabízíme..


 

21. 7. 2013

Po dlouhém odolávání a hledání negativů, jsem neodolala a konečně si pořídila rodinku Agam Vousatých v Red (červené) barvě :-) Miminka jsou 7 týdnů stará.. Jsou velmi aktivní a úžasní :-) Mám z nich velkou radost.. Jupííííí :-)


 

16. 7. 2013

Konečně :-) Téměř po roce mi Lentilka splnila můj dlouhou očekávaný vrh Syrských křečků.. Mé samičky byli již moc staré na miminka, takže jsem obnovila svůj chov a pořídila si mladé nadějné samičky do chovu :-)


 

29. 6. 2013

Dnes jsme si udělali výlet do Brna, kde jsme se setkali s chovateli křečků z Maďarska. Z mého chovu roboráčků odjela do Maďarska bílá holčička :-) Naopak k nám přicestovali 3 křečci syrští a to 2 holčičky a 1 chlapeček.. Všichni tři jsou nádherní a doufám, že budou velkým přínosem do našeho chovu a konečně se nám podaří zase nějaký vrh Syrských křečíků :-)

 

Dalším našim přírůstkem je chlapeček Burunduka od kamarádky a chovatelky Leničky Řezkové.. Chlapeček je 2 měsíce starý a je moooc hodný, za což jsem strašně ráda :-) S naši již zmiňovanou holčičkou momentálně tvoří nerozlučný pár :-)


 

16. 6. 2013

Z dnešních Fauna Trhů jsme si domů přivezli holčičku burunduka, která je stará pouhé tři týdny.. Samička je i přes svůj věk dosti divoká, doufám, že se nám ji podaří ochočit.. Od stejného chovatele (pokud ho tak vůbec mohu nazvat) jsme si k holčičce zakoupili samečka, který nám ještě ten den zemřel. Sameček šel hned druhý den an pitvu, hned po prvním ohledání přišla veterinářka na to, že má sameček breberky a parazity :-( Po celkové pitvě a telefonickém rozhovoru mi bylo řečeno, že zemřel na selhání srdce.. Se samičkou budu muset absolvovat léčení, které jí těchto parazitů zbaví :-( Chovatel se k celé věci chová jako by se ho naprosto netýkala a ještě k tomu mi vyhrožoval.. Lidičky dejte si pozor, při koupi nového zvířete!! Pokud by mi samička nakazila všechny naše zvířátka parazity a breberkami, veškeré mé usilí, které dávám do chovu zvířátek by bylo pryč!!


 

18. 5. 2013

Dnes jsme se zůčastnili již 6. Mezinárodní výstavy Českého křeččího klubu, která se konala v Praze. Přípravy byli hrozně stresující jak časově, tak i finančně, ale všechno jsme to nádherně zvládli a dokonce jsme měli OBROVSKÝ úspěch :-) Jsem hrozně šťastná, ani v duchu jsem neočekávala takový úspěch :-) Zítra se chystám na založení nové rubriky - Výstavy a tam se rozepíšu více o našich úspěcích atd...

 

Z této výstavy k nám přicestovali 4 noví křečci Syrští - téměř všichni po mém odchovu - Iowa z Hor (v předcích) - Více o křečkách v sekci Křeček Syrský :-)

 

Tento den k nám také přicestovali nové dvě Ježčí holčičky :-) Jsem za ně moc ráda, jsou nádherného zbarvení, které se jen tak nevidí a ještě k tomu jsou krásně vymazlené, takže se vůbec nebojí a jsou hodně kontaktní :-)


 

30. 4. 2013

Po dlouhém přemýšlení a rozhodování k nám dne přijela další fretčí holčička :-) Jmenuje se Dorotka a má 1,5 roku.. Je to nádherná a mazlivá samička. Po zjištění v jakých podmínkách Dorotka žila a v jakém stavu nám ji ,,pán" přinesl jsem byla neskutečně ráda, že jsem se rozhodla pro holčičku jet a adoptovat ji do naši velké rodiny!! Už nemám ani sílu popisovat jaký to byl zážitek :-( Nikdy nezapomenu na ten puch, z kterého se mi chtělo zvracet ještě doma - fretečka smrděla i všechno co jsme dostala k ní jako kouř z cigaret, moč, čpavek a zatuchlina.. Auto větrám ještě teď..

 

Od stejného pána jsem zachránila také Činčilku - holčičku, kterou choval - zdůrazňuji choval v přepravce místo klece.. Přepravka byla velká asi tak jako na fretku či kočku.. Hrůza :-( 

 

A takový pán Vám ještě napíše, že MILUJE zvířata a když už jednou nějaké má, tak se o něj stará.. Jeho inzeráty mají znění, zda někdo nedaruje jakékoliv zvířata, které obratem PRODÁVÁ!! To byl zase zážitek.. FUJ..


 

26. 4. 2013

Dnešním dnem jsem vlastník už tří Ježečků Bělobřichých :-) K našemu párečku ještě přibyl nepříbuzný sameček v barvě Salt and Papper. Je 100% plodný, takže doufám, že bude přínosem do našeho chovu :-)


 

21. 4. 2013

Po dnešních nedělních Fauna Trzích máme dvě nové obyvatelky naší smečky :-) Jedná se o dvě samičky teddy králíčků :-) Náš chov v tomto směru se tedy rozroste a zájemci o králíčky nebudou muset tak dlouho čekat na miminko, jak tomu bylo doposud :-)


 

5. 4. 2013

Dnes do naší rodiny Terarijních zvířátek přibyl dallší druh - Tentokrát jsem se zamilovala do Felsum Madagaskarských :-) Máme páreček, zhruba 6 měsíců starý :-) Zatím jej máme pouze na koukání a postupujeme po malých krůčkách.. Do budoucna plánujeme miminka, snad se to podaří :-)


 

23. 3. 2013

Miláček můj si konečně splnil sen a naše rodinka se rozrostla o rodinku Chamelónů Jemesnkých :-) Máme dvě holčičky a jednoho chlapečka.. Doufám, že se nám podaří odchovat také nějaké miminka.. Momentálně jsou pro nás Chamíci lepší než kino s televizí dohromady.. Naprosto úžasné zvířátko :-) 


 

6. 2. 2013

Po dlouhém a komplikovaném domlouvání, máme dva nové skinny samečky (brášky), které mi dovezl tatínek z Brna.. Děkuji paní Klementové, že vše dopadlo, tak jak dopadlo.. Kluky nafotím co nejdříve, jsou nádherní a na svůj věk velcí :-)


 

5. 2. 2013

Dnes přicestovala samička morčátka z Frýdku - Místku. Původní majitelka si jí nemohla nechat, tak jsme se jí ujali :-) Holčička je moc hodná a vymazlená.. Moc za ní děkuji :-)


 

1. 2. 2013

Dnes nám dorazila klučičí posila do chovu skinny morčátek. Jedná se o Alfa od Margaret, shodou okolností, což jsem ani netušila, je to potomek, jehož tatínek pochází z Chovatelské stanice Arsoan, od které jsme měli také Akima, který už nám bohužel odešel :-( Alfík je nádherný, velký, mazlivý sameček v barvě Aguti zlatá a moc za něj původní majitelce děkuji :-) Máme z něj všichni velkou radost..


 

31. 1. 2013

Dnes zemřel můj milovaný Cumlík Štěchovický poklad :-( Měla jsem s ním tolik plánů, vkládala jsem do něj tolik nadějí a teď je pryč :-( Myšičko budeš mi chybět :-( Doufám, že už to nekonečně odcházení mých malých myšiček, je na chvíli pryč :-(


 

24. 1. 2013

První zpráva v tomto roce :-) Jsem ráda, že mohu začít ve veselém stylu..

 

Po 7 letech, kdy jsem měla poslední fretečku, jsem si pořídila Fretčí holčičku, která se narodila 1. května 2011 :-) Po první návštěvě veteriny jsem zjistila, že jsem jí zachránila před jsitou smrtí :-( Šarlotka je vyhublá, maličká a také trpěla ušním svrabem, nikdy nebyla naočkovaná.. Pokud by samičku zůstala nadále v tomto stavu, svou jarní říji by každopádně nepřežila :-( Jsem š´tastná, že se dostala právě ke mě..